Naczelna Komisja Bioetyczna

https://nkb.gov.pl/nkb/aktualnosci/2473,Spotkanie-informacyjne-Naczelnej-Komisji-Bioetycznej-dla-przedstawicieli-pacjent.html
15.07.2024, 07:03
Szkolenia

Spotkanie informacyjne Naczelnej Komisji Bioetycznej dla przedstawicieli pacjentów i uczestników badań klinicznych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online prowadzone z myślą o przedstawicielach pacjentów, organizowane przez Naczelną Komisję Bioetyczną do spraw Badań Klinicznych przy Agencji Badań Medycznych. Spotkanie organizowane we współpracy z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Celem spotkania jest poszerzenie wiedzy na temat procesu oceny etycznej badań klinicznych produktów leczniczych, uwzględniając ochronę praw i interesu oraz bezpieczeństwa  uczestników badań klinicznych. Przybliżona zostanie również struktura i funkcjonowanie Naczelnej Komisji Bioetycznej do spraw badań klinicznych oraz system odszkodowań za ewentualne szkody wynikające z udziału w danym badaniu - Fundusz Kompensacyjny. Spotkanie dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym tematyką oceny etycznej badań klinicznych, a w szczególności reprezentantom pacjentów, stowarzyszeń i fundacji, których cele statutowe obejmują działania na rzecz pacjentów, takie jak ochrona praw pacjentów, promocja zdrowia, profilaktyka i edukacja zdrowotna.

Spotkanie odbędzie się 02.02.2024 r. w godzinach 10:00 - 11:30.

W celu rejestracji na wydarzenie, należy uzupełnić formularz znajdujący się na stronie: 

Spotkanie informacyjne Naczelnej Komisji Bioetycznej dla przedstawicieli pacjentów

 

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy internetowej Zoom

https://zoom.us/j/97346097259?pwd=WUl5aGMyUWVlS090eXYrUUFKRXBFZz09

 

Serdecznie zapraszamy!

Opcje strony